Ar naudojate kazeiną kaip maisto papildą? Jei siekiate numesti svorį ar sustiprinti savo raumenis, jis tiesiog būtinas. Šis vartojimui prieš miegą tinkamas papildas yra kur kas pranašesnis už daugelį kitų proteino papildų, atsižvelgiant į pagrindinius raumenų poreikius.

Greiti automobiliai. Greitas maistas. Greitas internetas. Visas pasaulis sukasi taip greitai. Žmonės net ieško maisto papildų, kuriuos įsisavintų greitai. Ar šioje žemėje dar liko vietos kažkam, kas nėra taip greita?

Nakties metas, kuomet jūs turėtumėte turėti bent 8 poilsio valandas, yra puikus laikas kazeinui. Šis dažnai nuvertinamas ir užmirštamas maisto papildas, pagamintas iš nugriebto pieno, yra virškinamas ir įsisavinamas lėtai, todėl aprūpins jūsų kūną reikiamu proteinu visos nakties metu.

Dieta, kurioje yra daug proteino, tinka bet kuriam sportuojančiam, ir visai nesvarbu koks jo tikslas – priaugti masės, atsikratyti nereikalingų kilogramų, išryškinti ar sustiprinti raumenis, pakelti energijos lygį ar tiesiog numalšinti alkį.

Niekada nenuvertinkite kazeino

Jei norite užsiauginti raumenis, pirmas dalykas kuris šauna į galvą atsižvelgiant į mitybą – sukirsti kilogramą vištienos krūtinėlės, o visa tai dar sustiprinti išrūgų proteino kokteiliu. Kai sužinosite daugiau apie kazeiną, turėsite slaptą ginklą, galintį atstoti daugelį proteino šaltinių.

Neseniai buvo atlikti tyrimai išsiaiškinti, koks yra proteino, o tiksliau – kazeino, poveikis. Tyrimas truko 12 savaičių, o jo dalyviai, kurie yra anksčiau sporto nepraktikavę žmonės, buvo suskirstyti į tris skirtingas grupes: besilaikančius įprastos dietos, besilaikančius dietos bei sportuojančius ir vartojančius daug išrūgų proteinų, besilaikančius dietos ir sportuojančius bei vartojančius kazeiną.

Tyrimo rezultatai iš tiesų pritrenkiantys. Grupė vartojusi kazeiną atsikratė daugiau riebalų nei kitos dvi grupės. Be to, žmonės iš pastarosios grupės priaugo net dvigubai daugiau grynos raumenų masės nei žmonės vartoję išrūgų proteiną.

Abi grupės vartojusios proteiną padidino krūtinės, pečių bei kojų jėgą. Kaip bebūtų, kazeino grupė bendrą kūno jėgą padidino net 59 procentais, kai tuo tarpu išrūgų proteino grupė tik 29%. Tyrimo vykdytojai nustatė, kad tokie rezultatai buvo įtakoti proteino papildų poveikio raumenų proteino sintezei. Nepamirškite, jog tyrime dalyvavę žmonės prieš tai nesitreniravo ir buvo prižiūrimi įvairių specialistų. Tai įrodo, jog net ir sportuojant pagal tą pačią programą, tačiau vartojant skirtingus papildus, rezultatai gali ženkliai skirtis.

Kas gi yra tas kazeinas?

Kazeinas yra proteinas kilęs iš pieno. Jis sudaro net iki 80 procentų proteino randamo įvairiuose maisto produktuose. Likę 20 procentų yra išrūgų proteinas. Kazeino virškinimas yra lėtas, nes patekęs į skrandį jis suformuoja “gumulėlius”, kurių virškinimui prireikia 5-7 valandų.

Kazeinas yra antikataboliškas. Tai reiškia, jog jis apsaugo raumenis nuo išsekimo. Lėto virškinimo savybė jį paverčia puikiu amino rūgščių tiekėjų į raumenis, kuris yra stabilus ir gerai tinka vartojimui po treniruočių ar prieš miegą.

Kaip kazeinas išgaunamas?

Visos kazeino rūšys kyla iš nugriebto pieno. Nugriebtas pienas skirtingais metodais yra apdirbamas, kol išgaunama kazeino “varškė”, kuri po to maišoma ir plaunama su vandeniu. Tokiu būdu pagaminamas produktas, kuriame proteino yra net iki 96 procentų. Tuomet minėtoji “varškė” išdžiovinama ir išgaunami kazeino milteliai.

Kazeino tipai

Micelinis kazeinas: ši kazeino rūšys virškinama lėčiausiai. Ji išgaunama kai kazeino proteinas atskiriamas nuo išrūgų, riebalų bei laktozės, į pagalbą pasitelkiant mikrofiltravimo procesą. “Micelinis” reiškia didelę, sferinę kazeino proteino struktūrą. Kiekviena micelė turi 5 pieno kilmės proteinus (alfa, beta, gama, delta ir kapa kazeinus), kalcio, fosforo bei keletą kitų bio aktyvių sudedamųjų dalių.

Kazeinatas: pagal virškinimo tempus kazeinatas rikiuojasi antroje vietoje. Ši kazeino rūšis išgaunama kazeino “varškę” sumaišant su soda arba kalciu. Tai daroma tam, kad milteliai būtų neutralizuojami. Galutiniame produkte yra mažai riebalų, karbohidratų ir laktozės.

Šis kazeino tipas yra mažiausiai tirpus vandenyje – burnoje jaučiamos smulkios miltelių granulės. Kazeinatas su soda tirpsta geriau, burnoje gumulėliai nejaučiami.

Kazeino hidrolizatas: kazeino hidrolizatas yra jau “šiek tiek suvirškintas”, todėl amino rūgštys raumenis pasiekia daug sparčiau ir lengviau. Kaip bebūtų, net ir šiai kazeino rūšiai prireikia valandų, jog būtų pasiekta kraujotaka.

Galimos alergijos

Jei netoleruojate laktozės (dažnas atvejis), turėtumėte rinktis micelinį kazeiną. Jis yra tinkamai išfiltruotas, todėl gamybos procese pašalinama laktozė. Alergija kazeinui yra iš tiesų dažnas atvejis, tad jei netoleruojate pieno ar alfa 1 ar alfa 2 beta kazeino proteino, jums nederėtų vartoti šio maisto papildo.

Universalus proteinas

Kaip jau minėjome, kazeinas yra įsisavinamas lėtai – stabiliai aprūpina jūsų raumenis reikiamomis amino rūgštimis. Būtent todėl tai ir yra puikus maisto papildas vartojimui prieš einant nakties poilsio. Kazeinas ne tik aprūpins raumenis reikiamomis medžiagomis nakties metu, bet ir suteiks jums papildomos energijos iš ryto.

Kazeino hidrolizatas, greičiausiai virškinamas kazeinas iš visų, taip pat puikiai tinka ir vartojimui treniruočių metu. Atlikti tyrimai, kuriuose šį kazeiną vartojo dviratininkai, parodė, jog sportininkų kurie vartojo šį papildą rezultatai buvo geresni nei tų, kurie vartojo įprastą proteino hidrolizatą. Be to, jie nejautė tokio didelio nuovargio po treniruočių.

Tyrimai taip pat įrodė, jog sunkumų kilnotojai, kurie treniruotės metu kas 15 minučių vartoja kazeino hidrolizatą, pastebi padidėjusį proteino kiekį organizzme.

Slaptas ginklas, ne stebuklingi vaistai

Jei nuspręsti prieš miegą vartoti kazeiną, nesitikėkite iš ryto nubusti su ryškiu pilvo presu ar Žydrūno Savicko raumenimis. Nors šis preaparatas ir pagerina bei palengvina kūno rengyba, jis pats savaime nepadarys darbo už jus – vis dar turite sunkiai ir tikslingai dirbti. Tik derinamas su tinkama mityba ir treniruotėmis kazeinas pasieks pasiekti norimų rezultatų.

0 Comments

Leave a reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

*

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Sending

©2024

Log in with your credentials

Forgot your details?