Visiems žinoma, jog papildai sportui turi būti vartojami atitinkamu metu, su atitinkamais maisto produktais. Internete apstu informacijos apie tai, kada ir kokį maisto papildą vartoti, tačiau dažnas savo kūno linijas dailinantis asmuo susiduria su dilema – kaip papildai dera tarpusavyje? Ar nenukentės jų efektyvumas? Ar neprisidarysiu žalos sau? Pakalbėkime apie bene populiariausių maisto papildų sportuojantiems suderinamumą – kreatiną ir proteiną.

Visi proteino papildai išgaunami iš maisto produktų: kiaušinių, mėsos, išrūgų ar augalinės kilmės produktų. Pagrindinė šio papildo paskirtis yra gana aiški, t.y. užpildyti tarpus tarp valgių ir išvengti alkio. Žmogaus kūnas išgertą proteino kokteilį traktuoja kaip bet kokį kitą proteiną, gautą iš tradicinio maisto. Proteiną galima vartoti vos tik prabudus ir dar nieko nevalgius, iškart po treniruotės siekiant paspartinti atsistatymą ar netgi prieš einant miegoti, norint užkrauti kūną reikiamomis medžiagomis visai nakčiai. Ką tuo noriu pasakyti? Nėra blogo laiko geram proteino kokteiliui, jokios taisyklės čia negalioja.

Tuo tarpu reikalai su kreatinu yra šiek tiek kitokie. Įsivaizduokite šį papildą kaip energijos šaltinį. Trumpos, tačiau itin aktyvios treniruotės ar tiesiog aktyvi fizinė veikla reikalauja energijos, kurią kūnas staigiai išgauna iš fosfokreatino. Būtent kreatino papildai leidžia papildyti fosfokreatino atsargas raumenyse, o jūsų kūnas gauna reikiamą energiją didelio intensyvumo fizinėms užduotims.

Priešingai nei proteinas, kreatinas turėtų būti vartojamas pagal tam tikrą iš anksto sudarytą tvarkaraštį. Tiesa, tvarkaraštis veikiau skaičiuojamas dienomis ar savaitėmis, o ne valandomis ar minutėmis. Siekiant prisotinti raumenis fosfokreatinu, kreatino papildus reikia vartoti keletą dienų ar net savaičių. Egzistuoja dvi pagrindinės kreatino vartojimo taktikos, taikomos priklausomai nuo jūsų aktyvumo ir tikslų. Įprastai pakanka laikytis 3-5 gramų kreatino per dieną dietos, tačiau jei norite procesą paspartinti galite kelti dozę iki 20-25 gramų per dieną pirmąją savaitę, vėliau grįžtant prie įprastinių 3-5 gramų.

Straipsnis, kuris gali jus sudominti: Kreatino monohidratas: nuo A iki Z

Jei perskaitėt iki čia, tikriausiai jau supratote, jog šie du maisto papildai tarnauja skirtingiems tikslams. Proteinas naudojamas kaip amino rūgščių šaltinis ir padeda kūnui atlikti daugybę skirtingų funkcijų, tačiau jūs nevartojate proteino su mintimi pasikrauti energijos. Turėdami mintį pasikrauti energijos vartojate kreatiną.

Prieiname prie išvados, jog nėra jokio skirtumo kaip vartojate kreatiną su proteinu – kartu ar atskirai. Pabandykite į savo proteino kokteilį įsimesti 5 gramus kreatino. Tikėtina, jog skonis net nepasikeis, tačiau tokiu būdu lengviau pasieksite reikiamą kreatino dozę.

0 Comments

Leave a reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

*

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Sending

©2024

Log in with your credentials

Forgot your details?