CarnoSyn yra populiariausias, aukščiausios kokybės beta-alaninas rinkoje. Jį rasite visuose populiariausiuose „pre-workout“ ir darbo našumą skatinančiuose papilduose. Štai ką jums reikia žinoti, norint gauti didžiausią naudą.

Didžiąja dalimi CarnoSyn beta-alaninas panašus į kreatiną. Pirmą kartą pasirodžius kreatinui, jis buvo ištirtas itin mažai. Daugelis jo nepripažino, kol nebuvo atlikta daugiau tyrimų. Žmonės, kurie dirbo laboratorijose ir sporto salėse akimirksniu suprato, kad kreatinas yra ypač efektyvus. Bėgant laikui, buvo atlikta daug tyrimų ir kreatiną ir jo efektyvumą pripažino visi. Nėra abejonių – kreatinas saugus ir efektyvus.

CarnoSyn beta-alaninas yra panašioje situacijoje, kurioje kreatinas buvo prieš keletą metų. Apie beta-alaniną kalbama pastaruosius keletą metų, atlikti tyrimai parodė, kokia efektyvi ši amino rūgštis, didinant raumenų jėgą ir galią, ištvermę, raumenų augimą bei tikėtina, kad ji padeda atsikratyti riebalais. Tai viena sparčiausiai populiarėjančių sudedamųjų dalių rinkoje, kuri nuolat pateisina lūkesčius.

CarnoSyn beta-alaninas be abejonės yra geriausia šio papildo forma.

Štai ką jums reikia žinoti, norint pasiekti maksimalią naudą, vartojant šį efektyvumą didinantį papildą.

Kas yra beta-alaninas?

Beta-alaninas yra neesminė amino rūgštis, kuri natūraliai gaminama kepenyse. Jos taip pat gaunama su maistu, vartojant mėsą, tokią kaip: jautiena, paukštiena. Organizme, beta-alaninas pagamintas kepenyse, suvartotas kartu su maistu ar CarnoSyn beta-alanino papildu, įsisavinamas raumenų skaidulų ir susijungia su amino rūgšties histidinu, kad sudarytų dipeptidą (dviejų aminorūgščių baltymą) karnoziną. Karnozinas – galutinis produktas, kuris suteikia didžiausią naudą, siejamą su CarnoSyn beta-alaninu.

Ką daro beta-alaninas?

Vartojant CarnoSyn beta-alaniną didėja karnozino kiekis, kuris yra itin svarbus, nes jis didina raumenų pajėgumą, raumenys įsisavina vandenilio jonus. Jie susidaro, kai intensyvios treniruotės metu, pavyzdžiui kilnojant svorius, pakyla pieno rūgšties lygis.

Pieno rūgštis skyla į vandenilio (+) ir laktato (-) jonus. Kai raumenyse yra daug vandenilio jonų, tai padidina raumenų rūgštingumą, todėl sumažėja raumenų susitraukimo galimybės. Taip sumažėja ištvermė. Karnozinas sumažina vandenilio jonus, o raumenys gali susitraukinėti stipriau ir ilgiau.

CarnoSyn beta-alaninas gali suteikti naudos, priešingos karnozinui. Dėl savo struktūros, beta-alaninas yra neurotransmiteris, tai reiškia, kad pagerėja nervų veikla centrinėje nervų sistemoje.

Tai tik viena priežastis, kodėl verta vartoti CarnoSyn beta-alaniną prieš treniruotę ir kodėl jį galima rasti daugelyje „pre-workout“ produktų. Beta-alaninas dažnai sukelia dilgčiojantį jausmą ar paresteziją – pojūtį odoje, kuris primena badymą adatėlėmis.

Fizinės ir rezultatus gerinančios Beta-Alanino naudos

Pagrindinė CarnoSyn beta-alanino vartojimo priežastis – vandenilio jonų sumažinimas, tai padeda palaikyti raumenų jėgą ir ištvermę treniruočių metu. Tačiau tai nereiškia, kad galite vartoti beta-alaniną, ateiti į sporto salę ir atlikti pratimus su ženkliai didesniais svoriais.

Kaip pavyzdį paimkime paprastą krūtinės treniruotę. Tarkime, kad pradėjote nuo spaudimo pratimų, vėliau perėjote prie pratimų su svoriais gulint kampu ant nugaros, po to seka pratimai su hanteliais, viską atliekate 3-4 kartus. Atlikdami spaudimo pratimus nejaučiate nuovargio. Dar turite daug energijos ir jaučiatės stiprus. Atliekant kitus pratimus, jūsų krūtinė, pečiai, tricepsai ima jausti nuovargį. Jei vėl bandytumėte atlikti spaudimo pratimus treniruotės pabaigoje, jaustumėte, kad jūsų jėga gerokai sumažėjo, lyginant su jėga treniruotės pradžios metu.

Tai raumenų nuovargis. Atsistatymui reikia kelių valandų, kai kuriais atvejais poros dienų, kad atgautumėte turėtą jėgą ir ištvermę. Beta-alaninas padeda sumažinti jėgos praradimą treniruočių metu. Tai nėra ta ištvermė, kurios reiktų bėgikui ir kuri jam būtų naudinga ilgą laiką. Tai jėgos ištvermė, jei taip galima pavadinti.

Turėti daugiau jėgos treniruočių metu gali būti kritiškai svarbu norint padidinti jėgą ir auginant raumenis. Taip pat tai padeda atsikratyti riebalais, nes galite atlikti daugiau pratimų ir ilgiau treniruotis. Sudeginate daugiau kalorijų prieš ir po treniruotės.

Kokia tinkama CarnoSyn beta-alanino dozė?

Daugeliui iškyla daug klausimų kai reikia dozuoti beta-alaniną tiek kada, tiek kiek. Informacijos apie tai yra visur, priklausomai kokius straipsnius ir tyrimus skaitote. Optimali CarnoSyn beta-alanino dozė, norint pasiekti optimalių rezultatų yra 3.2 gramo per dieną. Optimaliausia vartojimo norma yra 3.2-6.4 gramo per dieną.

Reikia nepamiršti, kad norint pasiekti tinkamą raumenų saturaciją neužtenka dienos beta-alanino normos. Rekomenduojami 3.2-6.4 gramai per dieną yra paremti tyrimais, kurie buvo atlikti su atletais, kurie beta-alanino suvartojo nuo 90 iki 179 gramų, per 28 dienų laikotarpį, atitinkamai 3.2 ir 6.4 gramo per dieną. [1]

Tai galioja ir kreatinui, jis patenka į raumenis, tačiau jo poveikio nepastebite tol kol raumenys kreatino neįsisavina.

Vartojant CarnoSyn beta-alanino papildus svarbu išlaikyti raumenis prisotintus, tai pasiekus minimalią 3.2 gramų dozę galima išskirti į atskiras dozes. Rekomenduojama dvi 2 gramų dozės per dieną, vieną prieš treniruotę, kita po treniruotės. Taip suvartosite 4 gramus per dieną, tai atitinka rekomenduojamos dozės kiekį.

Kodėl nesuvartojus visko iškart? Jei vienu kartu suvartosite 4 gramus beta-alanino beveik garantuotai patirsite dilgčiojimo jausmą ar paresteziją. Dalis žmonių mėgsta tokį pojūtį, tačiau daugeliui jis nepatinka, ypač kai jis intensyvus ir dažnas. Tai nėra pavojinga, tačiau verta vengti šių pojūčių.

Kada vartoti beta-alaniną?

Maistinių medžiagų įsisavinimas padidėja treniruočių metu, todėl rekomenduojama pirmą beta-alanino dozę suvartoti 30-60 minučių prieš treniruotę. Tyrimų metu buvo nustatyta, kad beta-alanino lygis kraujyje didžiausias praėjus 30 minučių nuo suvartojimo, cirkuliaciją jis visiškai palieka po trijų valandų. Todėl rekomenduojama suvartoti 2 gramų beta-alanino dozę 30-45 minutes prieš treniruotę ir iškart po treniruotės.

Tyrimų metu buvo nustatyta, kad padalinta beta-alanino dozė yra itin efektyvi. Daugeliu atvejų beta-alaninas buvo vartojamas du kartus per dieną. Kodėl rekomenduojama vartoti prieš ir po treniruotės? Pagrindinė priežastis – patogumas.

Darbo ar studijų metu jums į galvą neateis mintis, kad būtinai turite suvartoti tam tikrą dozę beta-alanino. Kuriuo dienos metu nustosite galvoti apie reikiamų papildų vartojimą? Gali būti, kad ryte, kai būsite vos pramerkę akis, tačiau didžiausia tikimybė, kad prieš ir po treniruotės.

Ar verta vartoti beta-alaniną poilsio dienomis?

Norėdami pasiekti didžiausią naudą, turėtumėte vartoti CarnoSyn beta-alaniną poilsio dienomis. Beta-alanino nevartojate dėl greito ir staigaus poveikio, jį vartojate tam, kad prisotintumėte raumenis, nesvarbu treniruočių metu ar ne. Tyrėjai nustatė, kad itin svarbu išlaikyti aukštą beta-alanino lygį, prisotinus raumenis.

Praleidus vieną dieną, raumenų saturacijos lygis nebus paveiktas, tačiau jei laikotės tam tikros programos, kurios metu treniruojatės keturis kartus per savaitę, rekomenduojama suvartoti vieną ar dvi dozes beta-alanino poilsio dienomis.

Su kuo vartoti beta-alaniną?

CarnoSyn beta-alaninas yra beveik standartinė sudedamoji dalis prieš treniruotę skirtuose papilduose, tam yra itin gera priežastis. Jo nežymus protinis postūmis, gali būti lyginamas su kofeinu, kitomis amino rūgštimis, pavyzdžiui, tirozinu ir nootropikais – Huperzinu A, gerinančiu aiškumą ir susikaupimą.

Beta-alaninas puikiai veikia su kreatinu. Tyrimų metu, buvo nustatyta, kad grupė, kuri vartojo beta-alaniną su kreatinu 10 savaičių ir užaugino ženkliai didesnį raumenų kiekį, nei tie, kurie vartojo tik kreatiną. [2]

Tų pačių tyrimų metu buvo nustatyta, kad tiriamieji, kurie vartojo kreatiną ir beta-alaniną atsikratė riebalų, priaugo didesnį kiekį raumenų, nepakeitę maitinimosi. Grupė vartojusi tik kreatiną neprarado riebalų.

Ar yra šalutinis poveikis vartojant beta-alaniną?

Be parestezijos, nėra jokio reikšmingo šalutinio poveikio vartojant CarnoSyn beta-alaniną. Dalis žmonių gali jausti keistą jausmą lūpose ar ausyse. Tai nėra itin malonu. Jei jaučiate, kad kažkas negerai, rekomenduojama sumažinti dozę.

Pabaigai

Daug atletų teigia, kad CarnoSyn beta-alaninas teigiamai pakeitė jų treniruočių rutiną. Jei treniruojatės sunkiai ir norite pasiekti didžiausią naudą, rekomenduojame pridėti beta-alaniną prie savo vartojamų papildų sąrašo.

Ieškodami produktų su beta-alaninu, ieškokite produktų, kurie turi CarnoSyn logotipą ant pakuotės. CarnoSyn beta-alaninas vienintelis, kuris gavo NDI statusą iš JAV maisto ir vaistų administracijos, taip pat buvo atlikta ir publikuota daugiau nei 20 mokslinių tyrimų, kurių metu buvo nustatytas jo efektyvumas. CarnoSyn prekės ženklas apsaugotas patentu visame pasaulyje. Tai patikimiausias prekinis ženklas, pasižymintis aukšta kokybe, grynumu ir efektyvumu.

Literatūros šaltiniai

  1. Stout, J.R., et al. (2006). Effects of twenty-eight days of beta-alanine and creatine monohydrate supplementation on the physical working capacity at neuromuscular fatigue threshold. Journal of Strength and Conditioning Research, 20(4), 928−931.
  2. Hoffman, J., et al. (2006). Effect of creatine and beta-alanine supplementation on performance and endocrine responses in strength/power athletes. International Journal of Sport Nutrition and Exercise Metabolism, 16, 430−446.
0 Comments

Leave a reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

*

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Sending

©2024

Log in with your credentials

Forgot your details?