Vadinamas antruoju Arnoldu, Calum Von Moger turi puikią genetiką ir augimo galimybes, kurias galima lyginti su geriausiais. Pasižymintis ne tik įspūdingu kūno sudėjimu, tačiau ir jėgos bei progreso troškimu, Calum įrodo, kad jis yra jėga su kuria reikia skaitytis.

Calum treniruotis pradėjo jaunystėje kartu su broliu, treniruotės prasidėjo nuo nesudėtingų pratimų su svoriais, įtaką darė ir kiti atletai, tokie kaip Steve Reeves. Šių laikų Arnoldas 2.0 garsėja kaip estetinis ir klasikinis kultūristas. Tai jo istorija:

Manes nedomina jokie šių dienų kultūristai. Tai man visiškai neįdomu. Tai nėra apie tai kaip aš noriu atrodyti, tai nėra apie tai kuo aš noriu būti, viso to būtų per daug. Man patinka klasikinis kūno sudėjimas. Tai mane domina labiausiai. Kokybė vardan kiekybės. 60-ųjų ir 70-ųjų kūnai – estetika su tobula simetrija ir proporcijomis. Pagrindinis mano tikslas yra turėti tokį kūną, tačiau kiek geresnį.

Atleto statistika

SvorisŪgisRankosKrūtinė
245 – 255lbs (111.1 – 115.7kg)6’2″ (188cm)20″ (50.8cm)48″ (121.92cm)
 
LiemuoŠlaunysGimimo metai
32″ (81.28cm)26″ (66.04cm)1990
 
TautybėProfesijaPravardė
AustrasKulturistas, Motyvatorius, prekės ženklo ambasadoriusArnold 2.0
 
Laikmatis
2010

Pirmųjų kultūrizmo varžybų laimėjimas man buvo įpatingas momentas, tai mane privertė ir toliau užsiimti kultūrizmu.

Pasiekimai

Calum išsiskyrė jauname amžiuje, jis sunkiai treniravosi, nuolat stambėjo ir pradėjo jausti sėkmės skonį. Pirmasias varžybas laimėjo 2010-aisiais Australijoje, vėliau Junior Mr.Universe varžybose užėmė pirmą vietą.

Šiuo metu jis ir toliau sunkiai dirba, kad išlaikytų šį titulą, taip pat yra prekės ženklo ambasadorius bei kūno rengybos/mados modelis. Taip pat yra motyvacinis kalbėtojas ir vaikams visame pasaulyje kalba apie kūno rengybą ir mitybą.

Mano vyresnis brolis padėjo man pradėti sportuoti, kai buvau paauglys. Aš į jį lygiavausi, nes jis visada buvo didesnis ir stipresnis, taip prasidėjo mano meilė kultūrizmui.

Biografija

Brolių konkurencija

Calumo treniruotės ir troškimas kilnoti svorius sporto salėje prasidėjo gimtajame mieste Geelonge, Australijoje. Kartą, kai Calumui buvo 14, jo brolis paklausė ar jis norėtų nueiti į sporto salę (sename sandėlyje šalia namų). Tai nebuvo prašmatni sporto salė, kurioje gausu naujos įrangos, tai buvo paprasti, seni hanteliai gulintys ant žemės, tai buvo viskas ko Calumui reikėjo, kad pradėtų užsiimti šia sporto šaka.

Sporto salės savininkas palikdavo raktus pašto dėžutėje, kad jie galėtų treniruotis po pamokų. Kartais rakto dėžutėje nebūdavo, todėl įlysti pro langą būdavo vienintelė galimybė treniruotis.

Mano motyvacija kyla iš troškimo degančio manyje – būti geriausiu kokiu tik galiu būti, mano mintys sukasi tik apie tai.

Galbūt tai buvo varžymasis tarp Calumo ir jo brolio, kuris jo akimis visada buvo stipresnis ir aukštesnis, taip pastūmėdamas jį treniruotis vis sunkiau ir kilnoti didesnius svorius. Tam turėjo įtakos, tai, kad augdamas Calumas save matė kaip labai liesą vaiką.

Calumą įkvėpė Steve Reeves, TV seriale „Heraklis“ ir dokumentika apie Arnoldą Švarcenegerį „Pumping Iron“. Kad ir kas paskatino jo motyvaciją, galima aiškiai matyti, kad jis įdėjo labai daug darbo ir naudoja senąsias technikas, kad formuotų klasikinį kūną.

Įkvėptas Heraklio

Calum‘as teigia, jog jo tikslas sugrąžinti „auksinius kultūrizmo metus“, t.y. šeštąjį ir septintąjį dešimtmečius. Būtent dėl šios priežasties savo treniruotėse jis propaguoja gan elementarius pratimus su itin sunkiais svarmenimis. Tokių treniruočių ir nuostabios genetikos dėka, lyginant Arnoldo Švarcenegerio ir Calum‘o nuotraukas įžvelgti ryškių skirtumų gali būti sudėtinga.

Užaugau nedideliame miestelyje, kartu su visa šeima gyvenome fermoje. 8 metus žaidžiau futbolą ir visuomet buvau sportiškas. Pamenu, jog mūsų šeimoje viskas buvo sustyguota – kiekvienas narys griežtai laikėsi savo dienos rutinos. Be abejonės tokia aplinka padėjo suformuoti griežtą discipliną.

Sėkmingi pasirodymai

Po kelerių metų sunkaus darbo sporto salėje, Calum‘as pradėjo savo karjerą pasirodydamas vietiniuose turnyruose. Pirmąjį kultūrizmo turnyrą jis laimėjo 2010-aisiais, o jau 2011-aisiais buvo atrinktas dalyvavimui „Mr. Universe“ jaunimo kategorijoje.

Atletas taip pat sėkmingai pasirodė „NABBA JUnior International“ turnyruose, o iškart po to užėmė pirmąją vietą „Mr. Universe“ varžybose. Šiuo metu sportininkas gyvena Los Angele, kur nuolat treniruojasi ateities pasirodymams.

Pamenu, kaip būdamas dar vaikas žiūrėdavau kaip Steve Reeves įkūnija Heraklį. Jis buvo mano autoritetas, norėjau tokio kūno, kokį turi jis. Dabar, kai užsiiminėdamas kultūrizmu įgavau gerą formą, jaunimas socialiniuose tinkluose žiūri į mane kaip į autoritetą, kiekvieną dieną stengiasi su manimi susisiekti.

Treniruotės

Mano treniruotės yra intuityvios. Tai reiškia nesilaikau jokių griežtų taisyklių, kurias sukūrė kiti, ir kurios tinka kitiems. Visuomet atlieku tuos pratimus, kurie yra geriausi būtent man.

Treniruodamasis keturias dienas per savaitę, Calum‘as stengiasi pratimus atlikti su maksimaliu įmanomu svoriu, taip vis didindamas savo įspūdingas apimtis. Pagrindinis prioritetas – pratimus atlikti kuo tiksliau, taisyklingiau, bei priversti dirbti kiekvieną raumenį. Tik tokiu būdu galima užtikrinti, jog kiekvienas raumuo gauna pakankamai apkrovos ir skatina augimą.

Dideli svoriai

Calum‘as dažniausiai pasikliauja dideliais svoriais, nedideliu skaičiumi pakartojimų ir piramidiniu progresu kiekvienam pratimui. Tai reiškia, jog su kiekvienu pakartojimu svarmenų svoris kyla.

Kaip jau minėjau, Calum‘o treniruotės yra gana primityvios, tačiau efektingos – rezultatai kalba patys už save. Be to, primityvus dar nereiškia, jog jos yra lengvos. Dauguma tokiu treniruočių yra labai intensyvios ir sudėtingos. Pats atletas pabrėžia, jog treniruojantis taip intensyviai, labai svarbu tinkamai pailsėti ir suteikti progą raumenims atsistatyti. Todėl reikėtų turėti bent 3 laisvas nuo sporto dienas per savaitę.

Kardio

Kardio treniruotės Calum‘ui nėra svarbios ar netgi būtinos – jo medžiagų apykaita tokia greita, jog daugumą kalorijų jis sudegina ir be kardio treniruočių. Tiesa, sportininkas į šią balą nespjauna ir neretai plaukioja baseine arba važinėja dviračiu.

Tipinė treniruočių savaitė atrodo maždaug taip:

Pirmadienis ir ketvirtadienis

 • Atsilenkimai ant suoliuko (incline situp): 2-3 x 20-30;
 • Atsilenkimai nugarai (hyperextension): 2-3 x 10-15;
 • Įtupstai (squat): 6 x 12/10/8/6/4/2;
 • Svarmenų trauka pasilenkus (barbell bent rowing): 5 x 12/10/8/6/4;
 • Mirties trauka (deadlifts): 4 x 8/6/4/2;
 • Štangos trauka prie krūtinės (barbell wrist curl): 3 x 12/10/8;
 • Pasistiebimai stovint (standing calf raise): 5 x 15/12/10/8/6;

Antradienis ir penktadienis

 • Kojų kėlimas gulint (incline leg raise): 2-3 x 20-30;
 • Štangos spaudimas nuo krūtinės (bench press): 5 x 10/8/6/4/2;
 • Svarmenų stūmimas nuo krūtinės (incline press): 4 x 10/8/6/4;
 • Štangos kėlimas į viršų stovint (military press): 4 x 8/6/4/2;
 • Štangos kėlimas prie krūtinės (barbell curl): 4 x 10/8/6/4;
 • Svarmenų kėlimas virš galvos gulint (skull crushers): 4 x 12/10/8/6;
 • Pasistiebimai sėdint treniruoklyje (seated calf raise): 5 x 15/12/10/8/6.

Mityba

Jau žinote, jog Calum‘o medžiagų apykaita labai greitai. Tai leidžia jam valgyti tikrai daug ir išlaikyti liesą raumenį. Pats sportininkas teigia, jog jo dieta yra elementari – jei nori priaugti daugiau raumenų masės, tiesiog padidina porcijas. Tuo tarpu siekiant atsikratyti nereikalingų kilogramų, tereikia šiek tiek sumažinti suvartojamų kalorijų kiekį. Paprastai to reikia tik prieš fotosesijas ar pasirodymus.

Vienas mėgstamiausių atleto patiekalų, kurį jis gali valgyti bet kuriuo paros metu – arbūzas su grūdėta varške. Calum‘as taip pat neatsisako bet ko, ką pagamina jo namiškiai ar draugai. T.y. mėsos, bulvių ir įvairių daržovių.

Kalbant apie maisto papildus sportui, Calum‘as dažniausiai naudoja išrūgų proteiną ir BCAA, kreatiną bei prieštreniruotinius papildus. Siekdamas pamaitinti raumenis, jis vartoja gliukozės miltelius, magnį, cinką, multivitaminus, žuvų taukus ir tauriną. Tai taip pat leidžia palaikyti gerą širdies veiklą ir sveiką nervų sistemą.

Calum‘o mitybos planas

 • Kokteilis į kurio sudėtį įeina: 4 kiaušiniai, 1 bananas, 1 puodelis pieno, 3 kaušeliai ledų, 1 valgomasis šaukštas „Nutella“ arba riešutų sviesto, avižos, išrūgų proteinas, medus;
 • Vištiena su baltaisiais ryžiais;
 • Jautiena su baltaisiais ryžiais;
 • Vištiena su baltaisiais ryžiais;
 • Baltyminis kokteilis;
 • Bulvės, kepsnys, salotos;
 • Kazeino baltymai, pienas, linų sėmenų aliejus, „Nutella“ užtepta ant skrebučio ir bananas.

Pavyzdžiai ir autoritetai

Vien pasižiūrėjus į Calum‘o išvaizdą, galima nesunkiai atspėti kas labiausiai įtakojo jo karjerą. Klasikiniai kultūristai, tokie kaip Arnoldas, Frank Zane ar Steve Reeves neabejotinai yra pavyzdžiai, iš kurių mokėsi pats Calum‘as.

Tiesa, vien gėrėtis tokiais pavyzdžiai nepakanka – tai reikalauja ir sunkaus darbo. Calum‘as treniravosi taip pat sunkiai, kaip ir jo mėgstamos auksinės kartos kultūristai. Tai leido suformuoti tokį kūną, kuris panašus į jo autoritetus.

V formos sudėjimas su siauru liemeniu, plačiais pečiais ir didžiulėmis rankomis, storomis kojomis, yra išskirtiniai Calum‘o bruožai ir sunkaus darbo atspindys. Tokiu būdu jis tikisi parodyti visam pasauliui, kokia yra tikroji kultūrizmo esmė – natūraliai atrodanti figūra, primenanti antikinės Graikijos skulptūras vaizduojančias galingus dievus. Tai jokiu būdu nereiškia, jog šis vaikinas nori sumenkinti šiuolaikinių kultūristų darbą ir išvaizdą – jo filosofija ir įsitikinimai tiesiog šiek tiek kitokie.

Sekantis mano tikslas yra išpopuliarėti ne tik fitneso bendruomenėje, tačiau ir pramogų pasaulyje, netgi Afrikoje. Labai myliu gyvūnus, todėl norėčiau nukreipti savo žinomumą tinkama linkme ir panaudoti jį tikslams, kurie yra svarbesni nei aš pats. Kitais metais planuoju surengti „Mr. Universe“ pasirodymą Majamyje.

Ko galime pasimokyti iš Calum‘o Von Moger‘io

Nepamirškite, jog Roma nepasistatė per naktį – tokiems rezultatams pasiekti reikės laiko ir daug sunkaus darbo. Žinodami kaip ir kada treniruotis, kaip maitintis ir kokius papildus vartoti, galite užsitarnauti sau tokį kūną, kaip tai padarė Calum‘as.

0 Comments

Leave a reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

*

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Sending

©2024

Log in with your credentials

Forgot your details?