Naudodami šiuos 5 maisto papildus, didinsite savo jėgą, greičiau atsistatysite ir dominuosite itin intensyvių treniruočių metu.

Tikriausiai jau pastebėjote, kad dauguma atletų propaguojančių CrossFit treniruotes, tobulėja itin greitai. Viso pasaulio sportininkai ruošiasi 2017-ųjų CrossFit varžyboms ir demonstruoja itin gerus rezultatus. Kaip neatsilikti ir pasiekti tokius pat įspūdingus rezultatus? Atsakymas labai paprastas – dirbkite iki negalėjimo ir naudokite tinkamus maisto papildus. Tokius, kokius naudoja pažangiausi CrossFit atletai.

Kuomet treniruojatės svorių kilnojimą ar kūno rengybą, viskas priklauso nuo jėgos didinimo ar raumenų ryškinimo. Su CrossFit treniruotėmis situacija visai kita – tai itin visapusiškos treniruotės, kurioms reikia ir jėgos, ir ištvermės. Mūsų siūlomas papildų top penketukas padės jums pasiekti geriausius rezultatus šiose treniruotėse.

 1. Kreatino monohidratas

  Tikriausiai visai nenustebote. Kreatino monohidratas yra bene pati efektyviausia priemonė norint pagerinti treniruočių intensyvumą. Būtent kreatino monohidratas yra bene geriausiai ištirtas preparatas, padedantis padidinti raumenų masę bei jėgą, suformuoti kūną. Be to, kreatino monohidrato kaina yra pakankamai prieinama.

  Kai padidinate savo treniruočių intensyvumą, kūnas pasikliauja vien fosfokreatinu, iš kurio gamina reikiamą energiją. Dėl šios priežasties kreatino pagrindu pagaminti papildai leidžia užtikrinti, jog kūnas gauna pakankamai fosfokreatino, iš kurio gali gauti taip reikiamos energijos. Praktikuojant CrossFit treniruotes, jums jos tikrai prireiks.

  Rekomenduojamas vartojimas: greitam rezultatui pradžioje rekomenduojame vartoti 20 gramų kreatino monohidrato per dieną. Toks kiekis turėtų būti vartojamas pirmas 5-7 dienas. Vėliau pereikite prie standartinės, 5 gramų per dieną dozės. Tokiu būdu užtikrinsite pakankamą fosfokreatino kiekį, tuo pačiu išvengdami nepageidaujamo svorio prieaugio.

 2. Beta Alaninas

  Jei jau esate išbandę CrossFit treniruotes, tikriausiai žinote, kad jose gausu įvairiausių didelio intensyvumo, itin varginančių pratimų. Jie paliečia visas raumenų grupes, reikalauja didelės ištvermės. Vyrauja nusistovėjęs mitas, jog raumenų skausmo priežastis yra besikaupianti pieno rūgštis, tačiau tai nėra tiesa. Jūsų raumenys tampa skausmingi dėl vandenilio jonų, kurie sąveikauja su raumenimis jų susitraukimų metu ir sukelia nuovargį. Būtent didelio intensyvumo metu išsiskiria daug pastarųjų vandenilio jonų.

  Dėl šios priežasties jums reikalingas beta alaninas. Jo pagalba kūnas aprūpinamas reikalingomis karnozino atsargomis, kurios padeda atsikratyti vandenilio jonų pertekliumi. Tai sumažins jūsų raumenų skausmą ir leis treniruotis dar intensyviau.

  Rekomenduojamas vartojimas: Bent 28 dienas, kasdien suvartokite po 3-6 gramus beta alanino. Tokiu būdu maksimaliai sumažinsite vandenilio jonų kiekį savo organizme. Kai kurių žmonių organizmas pats pasigamina šiek tiek beta alanino, todėl dozę reikėtų koreguoti atsižvelgiant į asmeniniu poreikius.

 3. BCAA

  Nesvarbu ar sportuojate CrossFit ar ką kitą, BCAA amino rūgštys visuomet yra geras pasirinkimas. Visų pirma, jos pagardins jūsų vandenį, kurį gerti kartais yra taip sunku, todėl nekils problemų dėl nepakankamai suvartojamo vandens. Treniruočių metu, prieš ar po jų, galite vartoti vandenį sumaišytą su BCAA. Visų antra, šios amino rūgštys pagreitina raumenų atsistatymą ir sumažina nuovargį, todėl greičiau tobulėsite. Svarbiausia rūgštis esanti BCAA yra leucinas, kurio vartojimas prieš treniruotes užtikrins mažesnę didelio krūvio žalą raumenims.

  Rekomenduojamas vartojimas: 6-10 gramų prieš treniruotę ar treniruotės metu. Kaip jau minėjome, leucinas yra pati svarbiausia rūgštis, todėl naudokite papildus kurių sudėties principas yra 2 – 1 – 1, atitinkamai leucinas – izoleucinas – valinas.

 4.  Žuvų taukai

  Žuvų taukai yra geras maisto papildas ne tik sportuojantiems, todėl apie jų naudą daug pasakoti tikrai nereikia. Jei treniruojatės CrossFit, raumenų atsistatymas yra taip pat svarbus, jei ne dar svarbesnis procesas, kaip ir pačios treniruotės. Žuvų taukuose esančios omega-3 riebalų rūgštys itin prisideda prie efektyvaus atsistatymo. Prie viso to, žuvų taukai taip pat sustiprins jūsų širdį bei viso kūno sandarą.

  Rekomenduojamas vartojimas: vartokite tiek žuvų taukų, kad per dieną gautumėte 1.5-3 gramus omega-3 riebalų rūgščių. Tam, jog pagerintumėte tokių rūgščių įsisavinimą, vartokite taukus kartu su riebesniu maistu.

 5. Proteino milteliai

  Reikiamą proteino kiekį įmanoma gauti iš maisto. Kaip bebūtų, jei treniruojatės kiekvieną dieną ir gyvenate įtemptą gyvenimą, yra lengvesnis būdas nei maitintis pagal griežtą planą. Geriausias proteino šaltinis yra vandenyje ar piene ištirpinti proteino milteliai, kuriuos galite greitai suvartoti. Tačiau iš kur žinoti, kokį proteiną pasirinkti? Greitai įsisavinamas proteinas, toks kaip išrūgos, yra puikiai tinkamas vartojimui po treniruočių, kadangi jis padeda raumenims atsistatyti ir pakelti treniruočių krūvį. Maišytos sudėties proteinas, pvz išrūgos su kazeinu, gali padėti paspartinti raumenų augimą ir sumažinti žalą raumenims nuo per didelio krūvio. Turėtumėte vengti sojų ar kazeino proteino miltelių vartojimo po treniruočių, kadangi nei vienas iš jų nestimuliuos raumenų taip, kaip išrūgų ar išrūgų ir kazeino proteino mišinys.

  Rekomenduojamas vartojimas: 20-30 gramų kiekvieną dieną, po treniruotės. Taip pat galima vartoti valgio metu, ar tarp valgių.

0 Comments

Leave a reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

*

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Sending

©2024

Log in with your credentials

Forgot your details?