Kai kurie maisto produktai turi blogą reputaciją, nors jos ir nenusipelnė. Šie trys maisto produktai yra riebūs, bet visa tai yra teigiama.

Pasaulyje, kuris yra apsėstas liesais dalykais, maistas, bent menkiausiu būdu susijęs su žodžiu „riebus” gali greitai ir klaidingai būti priskirtas neigiamai grupei. Tad mes su džiaugsmu pristatome tris maisto produktus, kurie yra riebūs, bet naudingi jūsų mitybai.

Taip, jie turi riebalų. Tačiau yra gerų ir blogų riebalų, o šie trys turi labai daug gerųjų riebalų.

1. Riešutų sviestas

Riešutų sviestas vakarų pasaulyje buvo daugelio žmonių mityboje daugiau negu šimtą metų, kol galiausiai pradėjo nykti dėl populiarėjančių dietų. Tiesa, riešutų sviestas turi daug riebalų. Viename šaukštelyje riešutų sviesto yra 100 kalorijų. Tačiau kartais riebalai ir kalorijos yra tai, ko reikia mūsų kūnui.

Kiekvienas kąsnis riešutų sviesto suteikia puikų reikalingų riebalų kiekį, vitamino E ir antioksidantą seleną. Riešutų sviestas skanus su daugeliu kitų maisto produktų – nuo vištienos iki šokolado. Kai kurie fanatikai juo tepa mėsainius ir kiaušinius. Ir kodėl gi ne?

2. Nenugriebtas pienas

Gerai, 5 gramai sočiųjų riebalų iš kiekvienos stiklinės pieno. Tai yra daug. Bet nenugriebtas pienas taip pat turi daug baltymų ir maistinių medžiagų. Jame galima rasti baltymų, kuriuos organizmas virškina greitai, ir baltymų, kurie virškinami lėtai. Tai taip pat puikus kalcio, vitamino A bei vitamino D šaltinis.

Nepamirškime, kad dietiniai riebalai, nesvarbu kokia jų forma, padeda kovoti su svorio augimu. Dėl šių riebalų jūs jaučiatės sotesni, tad dienos metu valgysite mažiau kartų. Tiesą sakant, lyginant su neriebiu pienu, nenugriebtas pienas sumažina vaikų svorio augimą ir stimuliuoja raumenų baltymų sintezę po treniruotės.

Kai kitą kartą atsidursite pieno skyriuje ir pamatysite nenugriebto pieno pakelį, netgi šokoladinio nenugriebto pieno pakelį, negalvokite „blogai, nes labai riebu.” Galvokite apie gerus bei kokybiškus baltymus ir teigiamą sotumo jausmą.

3. Majonezas

Iš esmės, majonezas yra pagamintas iš aliejaus, kiaušinio trynio, citrinų sulčių ir acto. Ir vis tiek, majonezas laikomas nesveiku, turinčiu daug riebalų bei nutukimą skatinančių maisto produktu. Majonezu galima piktnaudžiauti, kadangi vienas jo šaukštelis turi apie 100 kalorijų. Jeigu valgysite šaukštelį po šaukštelio, tada taip, suvartosite per daug riebalų.

Bet tol, kol kontroliuosite savo suvartojamų riebalų kiekį per dieną, nėra priežasties nevartoti šio klasikinio prancūzų kūrinio. Jeigu pasirinksite vartoti majonezą, kuris pagamintas iš alyvų, o ne daržovių aliejaus, gausite didelę dozę būtinųjų omega-3 riebiųjų rūgščių. Skanumėlis!

0 Comments

Leave a reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

*

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Sending

©2023

Log in with your credentials

Forgot your details?